Choď na obsah Choď na menu
 


Cerec korunky

20. 6. 2016

Cerec korunky

 

Spoľahlivosť a trvácnosť pre korunky sa po 5 rokoch celosvetovo udáva na 95-97% . Pre inlay a polokorunky po 10 rokoch 90-95%. Tieto údaje sú v porovnaní s klasickým ošetrením ďaleko najlepšie.
Cerec materiály sú biokompatibilné, spoľahlivé, trvácne, odolné a ponúkajú pestrú škálu farieb, odtieňov a veľkostí, tak aby vyhovovali každej indikácii
Korunky podobne ako pri klasickom ošetrení najprv zub obrúsime, skenujeme, virtuálne vyhotovujeme v počítači korunky. 

ktorú podľa virtuálneho modelu frézovací aparát vyfrézuje. V prípadne nutnosti sa môže farebne doladiť a vyhotoviť glazúra a to v samotnej ambulancii.

Tu je to všetko na počkanie v jednom sedení na počkanie. Dá sa urobiť v jednom sedení i viac koruniek.

 

 

Používajú sa pri značne rozrušených prípadne zlomených korunkách zubov, po ošetrení koreňových kanálikov na spevnenie korunky zubu. Zároveň chránia zuby pred ďalším rozrušením. Obopínajú obrúsenú zubnú korunku ako obruč a tým ju chránia proti zlomeniu. Dnes je pomerne veľký výber materiálov z ktorých sa dajú vyhotoviť korunky.
Najčastejšie sú to bločky z aluminium silikátovej keramiky. Sú rozličnej veľkosti,  farby a vyberajú sa podľa farebného kľúča. Okrem toho môžu biť monochromatické a multichromatické. Takto vznikajú rôzne možnosti, ktorá sa dajú ešte vylepšiť podobne ako v zubnej technike, dofarbením vyhotovením rôznych farebných efektov a konečnou úpravou- glazúrovaním, čím získavajú vysoký lesk úplne napodobňujúci vlastný zub.
Disilikatové keramické bločky IPS e-max CAD sú pri frézovaní fialovej farby a po kryštalizácii v keramickej piecke sa menia na prirodzenú farbu zuba. Sú odolnejšie na mechanické zaťaženie a tak isto sa dajú dofarbovať a povrchovo upravovať glazúrou.