Choď na obsah Choď na menu
 


Nobel Biocare implantáty

20. 6. 2016

Sme jediná doporučená ambulancia samotnou firmou Nobel Biocare na Slovensku. S týmito implantátmi máme viac ako 10 ročné skúsenosti. 

Nobel Replace 

je jeden osvedčený výrobok , ktorý má konusovité ukončenie napodobňujúce koreň zuba, perfekný povrch Ti-Unit a širokú škálu uplatnenia. V poslednej dobe tzv „groovy" prevedenie a „conical conection" sa zdokonalil pôvodný implantát na úroveň už známeho Nobel Active implantátu.

 

Nobel Active internal implantát

Objendajte sa

 

je unikátny a revolučný implantát, ktorý zabezpečuje nezvyčajne vysokú stabilitu.
Je samorezný, kondenzujúci okolitú kosť, dá sa implantovať aj pri riedkej kosti alebo hneď po odstránení zuba. Svojmi parametrami je predurčený k tzv. imediátnej implantácii, pri ktorom vo veľa prípadoch môžeme implantáty hneď funkčne zaťažiť. Jeho nadstavbová časť (abutment) zapadá do implantátu konickou časťou, čo vyvoláva frikciu (Morsov efekt)

 

 

Obrázky prevzané z Nobel Active implants

takže medzi oboma časťami nevzniká štrbina. Ako sa ukázalo v množstve laboratórnych aj klinických vyšetrení, štrbina ktorá vznikala pri valcovitom spojení bola často príčinou zápalových ochorení v okolí krčka implantátu. Indexácia nadstavby šesťhranom nedovolí ani pri sólo implantátoch otočenie nadstavby a korunky.

V poslednom čase bolo prínosom zavedenie tenšieho Nobel Active implantátu  s priemerom 3,0mm. Tento inplantát sa dá s výhodou použiť pri nezaložených horných dvojkách, ako i pri náhrade dolných predných zubov.

 Obrázok prevzatý z Nobel Activeog implants