Choď na obsah Choď na menu
 


Protetické náhrady na implantátoch

Protetické práce na implantátoch

 


Pri vyhotovení protetických prác na implantátoch, treba vždy vedieť že je tu otázka nadstavbových častí (abutmentov) na ktorých sa vyhotovuje samotná protetická práca.


Väčšina výrobcov dodáva okrem implantátov aj nadstavbové časti, ktoré sú fabricky vyhotovené alebo sa dajú individuálne vyhotoviť.

Z toho hľadiska sa dajú použiť základné rovné alebo uhlové nadstavbové časti. Z estetického dôvodu sa vyhotovujú aj keramické nadstavbové časti a to načastejšie zo zirkónovej keramiky,

v poslednej dobe sa využíva aj IPS e.maxová CAD keramika systémom Cerec.

 

 

Po vybratí vhodnej nadstavbovej časti sa klasicky odlačkovaním alebo CAD/CAM technikou vyhotovujú korunky obdobne ako na zuby.

 

 

Tu však je možnosť vyhotovenia a podmienene snímateľnej korunky, ktorá má otvor, cez ktorý sa korunka priskrutkuje ku implantátu. Otvor sa načastejšie zalieva kompozitnými výplňami. Takto po odvratní kompozitu sa dá korunka alebo mostík kedykoľvek stiahnutť, očistiť, opraviť a znovu nasadiť. Korunky sa vyhotovujú zo všetkých možných materiálov. Treba sa vyhnúť kombinácii niekoľkých kovov d ústnej dutine, pre požnosť vzniknutiu galvanických prúdov.
Nártočné ale pritom veľmi efekté je nahradenie bezzubej čeľusti na fixný mostík. Tak isto sa dajú vyhotoviť z titánovej kovokeramiky ale

bo zirkónovej keramiky.

 

 

 

Príspevky

Protetické práce na implantátoch

23. 6. 2016